Zespół

Nasz zespół

To grupa prawników o wieloletnim doświadczeniu praktycznym, podbudowanym wiedzą teoretyczną zdobytą na wiodących krajowych wydziałach prawa.

Karol Tatara

Karol Tatara

Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 682), Prezes Zarządu

 

Specjalizuje się w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Doradzał w pierwszej przeprowadzonej w Polsce przygotowanej likwidacji (pre-pack).
Prodziekan ds. legislacji Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych. Uczestniczy w procesie legislacyjnym – a w tym był zaangażowany w projekt uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego. Wiceprzewodniczący INSO – Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego Instytutu Allerhanda w Krakowie oraz członek INSOL Europe – międzynarodowej organizacji zrzeszającej praktyków i teoretyków prawa upadłościowego.
Laureat Band 4 CHAMBERS EUROPE 2020 w kategorii Restructuring / Insolvency.

Maciej Knopek

Maciej Knopek

Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 1140), Wiceprezes Zarządu

 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie. Na zlecenie Sądu upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Krakowie pełni funkcje syndyka i nadzorcy sądowego. Prowadzi ćwiczenia z prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego dla aplikantów radcowskich na zlecenie OIRP w Krakowie.
Radca prawny w Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Tatara i Współpracownicy, wcześniej był m.in. Dyrektorem Działu Prawnego w jednym z dużych przedsiębiorstw deweloperskich w Krakowie. Posiada doświadczenie jako członek Rady Nadzorczej spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Anna Czarnota

Anna Czarnota

Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 1458), Członek Zarządu

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Paris – Dauphine. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w renomowanej kancelarii wrocławskiej zajmującej się obsługą podmiotów z sektora energetycznego.
Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno wierzycieli, jak i dłużników w toku postępowań restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych. Prowadzi również postępowania dotyczące odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania niewypłacalnych spółek.